Податотека:Willow catkin 1 aka.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(376 × 800 пиксели, големина: 46 КБ, MIME-тип: image/jpeg)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: This image shows three Willow catkins.
Deutsch: Dieses Bild zeigt drei Weidekätzchen.


Camera data

  • Camera Nikon D70
  • Lens Sigma 70-300 / 4-5,6 APO Macro Super II
  • Focal length 300 mm
  • Aperture f/8
  • Exposure time 1/640 s
  • Sensivity ISO 200
Please help translating the description into more languages. Thanks a lot!


If you want a license with the conditions of your choice, please email me to negotiate terms.

best new image

image
Датум

Извор

сопствено дело

Автор

André Karwath aka Aka

Дозвола
(Пренамена на податотекава)
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:03, 4 април 2005Минијатура на верзијата од 21:03, 4 април 2005376 × 800 (46 КБ)AkaGFDL

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: