Податотека:William Cullen Bryant Cabinet Card by Mora-crop.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(962 × 1.444 пиксели, големина: 469 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

William Cullen Bryant

Датум пред 1878
date QS:P,+1878-00-00T00:00:00Z/7,P1326,+1878-00-00T00:00:00Z/9
Извор cabinetcardgallery.wordpress.com
Автор
creator QS:P170,Q4302284
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Public Domain due to age

Други верзии

http://cabinetcardgallery.wordpress.com/category/photographer-mora/

Public domain
Оваа медиумска податотека е во јавна сопственост во САД. Ова важи сите дела од САД чиишто авторски права истекле, честопати поради тоа што се издадени пред 1 јануари 1924 г. Погладајте ја оваа страница за поподробно објаснување.

United States
Dialog-warning.svg
Оваа слика може да не е во јавна сопственост вон САД (ова особено важи за земји и подрачја кои не го применуваат правилото на пократок рок за дела од САД, како Канада, Кина (без Хонгконг и Макао), Германија, Мексико и Швајцарија). Создавачот и годината на издавање се сметаат за информации од суштинско значење и тие мораат да се наведат. Повеќе на страниците „Википедија:Јавна сопственост“ и „Википедија:Авторски права“.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:27, 13 март 2010Минијатура на верзијата од 00:27, 13 март 2010962 × 1.444 (469 КБ)Scewing{{Information |Description=William Cullen Bryant |Source=cabinetcardgallery.wordpress.com |Date=prior to 1878 |Author=Jose Maria Mora |Permission=Public Domain due to age |other_versions=http://cabinetcardgallery.wordpress.com/category/photographer-mora/

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци