Податотека:Wien - Bezirk Ottakring, Wappen.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 512 × 661 пиксели, големина: 186 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: Wappen des 16. Wiener Gemeindebezirkes Ottakring.
English: Coat of arms of the 16th District of Vienna, Ottakring.
Датум Непознат датум
Unknown date
Извор https://www.wien.gv.at/bezirke/bezirkswappen/#bezirk16
Автор Grafik: WStLA
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:02, 19 декември 2017Минијатура на верзијата од 01:02, 19 декември 2017512 × 661 (186 КБ)FränsmerGleiche Quelle - allerdings wirkliche Vektordatei
20:24, 25 јуни 2017Минијатура на верзијата од 20:24, 25 јуни 2017384 × 495 (1,02 МБ)Bwag{{Information |Description= {{de|1= Wappen des 16. Wiener Gemeindebezirkes Ottakring.}} {{en|1= Coat of arms of the 16th District of Vienna, Ottakring.}} |Source= https://www.wien.gv.at/bezirke/bezirkswa...

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци