Податотека:Wappen von Wildemann.PNG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Wappen_von_Wildemann.PNG(126 × 135 пиксели, големина: 7 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: Wappen von Wildemann
English: Coat of Arms of Wildemann
Датум
Извор http://www.ngw.nl
Автор непознат
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
На оваа слика е прикажан грб на Здружение со јавно право (Körperschaft des öffentlichen Rechts). Според § 5 Изв. 1 од Законот за авторски права на Германија, службени дела како грбови припаѓаат во јавна сопственост (gemeinfrei). Напомена: За употребата на грбови постојат извесни правни ограничувања, независно од авторските права за тука прикажаното.
Wappen Deutschlands

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:05, 11 јуни 2006Минијатура на верзијата од 11:05, 11 јуни 2006126 × 135 (7 КБ)Redline is courtageCoat of arms of the Town de:Wildemann * first uploaded to de.wikipeda by de:User:Danyalov, 16:12, 10. Okt 2005 == Beschreibung, Quelle == source: http://www.ngw.nl {{PD-Coa-Germany}} [[Category:Coats of arms of municipalities in Lower S

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: