Податотека:Wappen pegestorf.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Wappen_pegestorf.jpg(437 × 541 пиксели, големина: 197 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Coat of Arms of Pegestorf

First upload in de-wp: Pegestorf (22:27, 5. Aug. 2005)

Source: www.gemeinde-pegestorf.de

Added by Geograv


Public domain
На оваа слика е прикажан грб на Здружение со јавно право (Körperschaft des öffentlichen Rechts). Според § 5 Изв. 1 од Законот за авторски права на Германија, службени дела како грбови припаѓаат во јавна сопственост (gemeinfrei). Напомена: За употребата на грбови постојат извесни правни ограничувања, независно од авторските права за тука прикажаното.
Wappen Deutschlands
Converted to SVG.svg
Оваа слика (или сите слики од оваа страница/категорија) би требало бидат се преработи користејќи векторска графика со формат SVG. Тоа нуди неколку предности; видете Commons:Media for cleanup за повеќе информации. Доколку оваа слика веќе постои во SVG формат, тогаш подигнете ја. Откако ќе го направите тоа, заменете го овој шаблонот со шаблонот {{Vector version available|име на новата податотека.svg}}.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна05:30, 14 јули 2007Минијатура на верзијата од 05:30, 14 јули 2007437 × 541 (197 КБ)RauensteinCoat of Arms of Pegestorf First upload in de-wp: Pegestorf (22:27, 5. Aug. 2005) Source: www.gemeinde-pegestorf.de Added by Geograv {{PD-Coa-Germany}} [[Category:Coats of arms from the Lan

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: