Податотека:Wappen Hoyerswerda.PNG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Wappen_Hoyerswerda.PNG(198 × 239 пиксели, големина: 62 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Stadtwappen von de:Hoyerswerda

Датум
Извор (gescannt)
Автор Heraldiker Otto Hupp
Converted to SVG.svg
Оваа слика (или сите слики од оваа страница/категорија) би требало бидат се преработи користејќи векторска графика со формат SVG. Тоа нуди неколку предности; видете Commons:Media for cleanup за повеќе информации. Доколку оваа слика веќе постои во SVG формат, тогаш подигнете ја. Откако ќе го направите тоа, заменете го овој шаблонот со шаблонот {{Vector version available|име на новата податотека.svg}}.

Лиценцирање

Public domain
На оваа слика е прикажан грб на Здружение со јавно право (Körperschaft des öffentlichen Rechts). Според § 5 Изв. 1 од Законот за авторски права на Германија, службени дела како грбови припаѓаат во јавна сопственост (gemeinfrei). Напомена: За употребата на грбови постојат извесни правни ограничувања, независно од авторските права за тука прикажаното.
Wappen Deutschlands

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:22, 9 февруари 2006Минијатура на верзијата од 15:22, 9 февруари 2006198 × 239 (62 КБ)Dbenzhusercleaned, tranpsapency
07:25, 9 февруари 2006Минијатура на верзијата од 07:25, 9 февруари 2006213 × 252 (108 КБ)Alma* '''Beschreibung:''' Stadtwappen des de:Hoyerswerda * '''Quelle:''' gescannt * '''Zeichner:''' unbekannt * '''Datum der Erstellung:''' unbekannt * '''Andere Versionen:''' keine * '''Hinweise:''' Umwandlung in das PNG-Format durch [

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.