Податотека:Wappen Burgenlandkreis.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(SVG податотека, номинално 647 × 732 пиксели, големина: 293 КБ)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: Wappen des Burgenlandkreises
English: Coat of arms of the district de:Burgenlandkreis
Датум
Извор Wappen vom Heraldiker erhalten
Автор Jörg Mantzsch; drawn by T. Rystau (de:Benutzer:Ollemarkeagle)
Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Дозвола
(Пренамена на податотекава)
Public domain
На оваа слика е прикажан грб на Здружение со јавно право (Körperschaft des öffentlichen Rechts). Според § 5 Изв. 1 од Законот за авторски права на Германија, службени дела како грбови припаѓаат во јавна сопственост (gemeinfrei). Напомена: За употребата на грбови постојат извесни правни ограничувања, независно од авторските права за тука прикажаното.
Wappen Deutschlands

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:30, 28 август 2008Минијатура на верзијата од 18:30, 28 август 2008647 × 732 (293 КБ)Ollemarkeagleverbesserte Version
20:38, 21 август 2008Минијатура на верзијата од 20:38, 21 август 2008647 × 732 (293 КБ)Ollemarkeagleverbesserte Version
10:07, 15 јуни 2008Минијатура на верзијата од 10:07, 15 јуни 2008596 × 720 (295 КБ)Ollemarkeagle{{Information |Description= Wappen Landkreis Burgenlandkreis (Sachsen-Anhalt) |Source= www.burgenlandkreis.de |Date= 15.06.2008 |Author= Design by Jörg Mantzsch, eingestellt durch T.Rystau {{Moved to commons|de|Ollemarkeagle}} {{Inkscape}} |Permission= |

Повеќе од 100 страници се поврзани со оваа податотека. Следниов список ги прикажува само првите 100 поврзани страници до оваа податотека. Целосен список може да добиете тука.

Глобална употреба на податотеката