Податотека:Würzburg Löwenbrücke.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Würzburg_Löwenbrücke.jpg(650 × 433 пиксели, големина: 98 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Würzburg Löwenbrücke

Датум 5.04.2005
Извор Copied from de; eigenes Bildarchiv (selbst erstellt)
Автор Roland Bergmann Dipl. Ing. (FH) Architekt

Copied from de, original description: Würzburg Löwenbrücke

  • Beschreibung: Würzburg Löwenbrücke
  • Urheber: Roland Bergmann Dipl. Ing. (FH) Architekt
  • Erstellungsdatum: 5.04.2005
  • selbst erstellt: ja
  • Quelle: eigenes Bildarchiv

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Ronaldino. Ова важи за целиот свет.

Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Ronaldino му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Местопол. на апаратот49° 47′ 23,46″ СГШ, 9° 55′ 22,98″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:16, 17 април 2005Минијатура на верзијата од 07:16, 17 април 2005650 × 433 (98 КБ)Ben-nb~commonswikicopied from de: {{PD}} original description: '''Würzburg Löwenbrücke''' * Beschreibung: Würzburg Löwenbrücke * Urheber: Roland Bergmann Dipl. Ing. (FH) Architekt * Erstellungsdatum: 5.04.2005 * selbst erstellt: ja * Quelle: eigenes Bildarchiv [[C

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.