Податотека:Vulcano With Vulcanello.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(852 × 559 пиксели, големина: 125 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

English: The Aeolian Island of Vulcano with its peninsula Vulcanello seen from Lipari.
Deutsch: Die Äolische Insel Vulcano mit der vorgelagerten Halbinsel Vulcanello, gesehen von Lipari aus.

Source: Photo taken by myself in June 1997.

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:59, 3 мај 2017Минијатура на верзијата од 18:59, 3 мај 2017852 × 559 (125 КБ)AlMarecropped
23:20, 13 ноември 2008Минијатура на верзијата од 23:20, 13 ноември 2008860 × 571 (456 КБ)AlMare-vignette
16:40, 4 јануари 2007Минијатура на верзијата од 16:40, 4 јануари 2007860 × 571 (792 КБ)AlMare{{en|The Aeolian Island of Vulcano with its peninsula Vulcanello seen from Lipari.}} {{Die Äolische Insel Vulcano mit der vorgelagerten Halbinsel Vulcanello,

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: