Податотека:Virginia Apgar.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.198 × 2.648 пиксели, големина: 554 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Virginia Apgar, American physician who introduced the Apgar Score.
Датум
Извор Library of Congress Prints and Photographs Division, New York World-Telegram and the Sun Newspaper Photograph Collection.
Library of Congress square logo.png
Оваа слика е презgxемена од {{{division_name}}} кајшто се води под дигиталната назнака cph.3c31540.
Оваа ознака не укажува на авторскиот правен статус на приложеното дело. Покрај ова ќе морате да ставите и редовна ознака за авторски права. Повеќе информации на Commons:Лиценцирање.

العربية | čeština | Deutsch | English | español | فارسی | suomi | français | עברית | magyar | italiano | македонски | മലയാളം | Nederlands | polski | português | português do Brasil | русский | slovenčina | slovenščina | Türkçe | українська | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Автор Al Ravenna

Лиценцирање

Public domain Ова дело е од New York World-Telegram and Sun збирка на Конгресната библиотека. Според библиотеката, нема познати авторскоправни ограничувања за употребата на делово.
This photograph is a work for hire created prior to 1968 by a staff photographer at New York World-Telegram & Sun. It is part of a collection donated to the Library of Congress and per the instrument of gift it is in the public domain.

Photographs in this collection other than those identified by such stamps as "World-Telegram photo" or "World-Telegram photo by Ed Palumbo" might not be in the public domain. Works within the collection may be attributed to other news services that retain copyright, works of the U.S. government that are in the public domain in the US, or works with no attribution for which copyright cannot be determined.

Library of Congress square logo.png

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:43, 11 октомври 2006Минијатура на верзијата од 19:43, 11 октомври 20062.198 × 2.648 (554 КБ)Davepape{{Information |Description=Virginia Apgar, American physician who introduced the Apgar Score. |Source=Library of Congress Prints and Photographs Division, New York World-Telegram and the Sun Newspaper Photograph Collection. http://h

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.