Податотека:Vinica - Pogled od Kale 002.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.739 × 1.128 пиксели, големина: 161 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Vinica, view from from Viničko kale
Датум August, 2002 (date photo taken); (датум на изворното подигање)
Извор Префрлено од mk.wikipedia на Ризницата од страна на BokicaK користејќи CommonsHelper.
Автор Makedonij на Википедија на македонски

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на mk.wikipedia.
  • 2009-04-14 12:59 Makedonij 1739×1128× (164407 bytes) {{Слика-опис |Опис= Биница поглед од кале |Извор=Сопствено дело |Датум=Август 2002 |Автор=--~~~~ |Други_верзии= }}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:15, 2 септември 2010Минијатура на верзијата од 07:15, 2 септември 20101.739 × 1.128 (161 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske) {{BotMoveToCommons|mk.wikipedia|year={{subst:CURRENTYEAR}}|month={{subst:CURRENTMONTHNAME}}|day={{subst:CURRENTDAY}}}} {{Information |Description={{mk|== Лиценцирање: ==}} |Source=Transferred from [http://mk.wikipedia.org mk.wikipedia]; transf

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: