Податотека:Victoria.memorial.london.arp.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.466 × 1.975 пиксели, големина: 579 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Victoria Memorial, London, England.
Photographed by Adrian Pingstone in June 2005 and released to the public domain.

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Arpingstone. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Arpingstone му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Прибелешки Сликава има прибелешки: Погледајте ги на Ризницата

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:01, 24 јуни 2005Минијатура на верзијата од 16:01, 24 јуни 20051.466 × 1.975 (579 КБ)ArpingstoneVictoria Memorial, London

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци