Податотека:Vena 11.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.756 × 1.144 пиксели, големина: 3,25 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

The Gloriette at the top of the hill behind the en:Schönbrunn Palace in en:Vienna.

Датум
Извор moved from en.wp
Автор Evgenia Kononova / User Ipaat on en.wikipedia
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Ipaat на Википедија на англиски. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Ipaat му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Други верзии

Originally from en.wikipedia; description page is (was) here * 20:17, 14 April 2006 [[:en:User:Ipaat|Ipaat]] 1756×1144 (3,412,109 bytes) * 21:47, 2 April 2006 [[:en:User:Ipaat|Ipaat]] 500×326 (117,727 bytes) <span class="comment">(The ''Gloriette'' at the top of the hill behind the [[:en:Schönbrunn Palace]] in [[:en:Vienna]]. Photo by Evgenia Kononova, 12 September 2004. )</span>

(Uploaded using CommonsHelper or PushForCommons)

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:19, 16 септември 2006Минијатура на верзијата од 01:19, 16 септември 20061.756 × 1.144 (3,25 МБ)Kjetil r{{Information| |Description=The ''Gloriette'' at the top of the hill behind the en:Schönbrunn Palace in en:Vienna. |Source=moved from en.wp |Date=12 September 2004 |Author=Evgenia Kononova / User Ipaat on [http://en.wikipedia

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци