Податотека:Vasil Mutafov.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(469 × 720 пиксели, големина: 68 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Portrait of IMARO member Vasil Mutafov from Shumen
Датум
Извор This image is a derivative work of the following images: *File:Rezano VMRO .jpg licensed with Anonymous-EU
Автор
Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: crop. Оригиналот може да се види тука: Rezano VMRO .jpg. Обработил: Подпоручикъ.

Лиценцирање

Public domain
Оваа слика (или друга медиумска податотека) е во јавна сопственост бидејќи авторските права на неа се истечени и нејзиниот автор е анонимен.
Ова важи за Европската Унија и оние земји каде авторските права важат 70 години по излегувањето на делото и авторот никогаш не се има претставено.
Важно: Секогаш наведувајте од каде е сликата, колку што е можно, и проверувајте дали авторот никогаш не се претставил.
Flag of Europe
Warning sign
Напомена: Во Германија, а можеби и во други земји, извесни анонимни дела издадени пред 1 јули, 1995 се заштитени со авторски права во рок од 70 години по смртта на авторот. Погледајте ја страницата Aktuelle Rechtslage in Deutschland, последен пасус. Доколку авторот се претставил јавно, тогаш овој шаблон не треба да се користи. Ако делото е анонимно или псевдонимно (на пр. објавено само со име на организација), тогаш користете го шаблонов за таквите слики издадени пред 70 години. За дело достапно за јавноста во Обединетото Кралство, користете Template:PD-UK-unknown.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:45, 8 јануари 2011Минијатура на верзијата од 20:45, 8 јануари 2011469 × 720 (68 КБ)Мико== {{int:filedesc}} == {{Information |Description={{en|1=Portrait of IMARO member Vasil Mutafov from Shumen}} |Source=This image is a derivative work of the following images: *File:Rezano VMRO .jpg licensed with Anonymous-EU |Author={{RetouchedPictu

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: