Податотека:Uruguay departments numbered.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Uruguay_departments_numbered.png(300 × 328 пиксели, големина: 11 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Map of the departments of Uruguay in alphabetical order.

Source: Made by User:Golbez.


w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.0 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

\

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна05:35, 7 јули 2005Минијатура на верзијата од 05:35, 7 јули 2005300 × 328 (11 КБ)GolbezMap of the departments of Uruguay in alphabetical order. Source: Made by User:Golbez. {{cc-by-2.0}} Category:Maps of Uruguay\

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: