Податотека:Upatstva do oblasnite NOO.pdf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Изворна податотека(1.277 × 1.735 пиксели, големина: 1,34 МБ, MIME-тип: application/pdf, 2 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Упатства до обласните Народноослободителни одбори на ослободената територија на Македонија, за преземање на најитни мерки за средување на народното стопанство, организирање на економски оддели при одборите, решавање на монетарното прашање, финансирањето, наградувањето на чиновниците и работниците, организирањето на работата на претпријатијата, распределбата на продукти, цените, сеидбените работи и снабдувањето со суровини на занаетчиството и индустриските претпријатија. Президиум на АСНОМ, (21.09.1944)
English: Instructions to the district boards of National Liberation of Macedonia for liberated territory, to undertake the most urgent measures on handling of the economy, organizing economic departments of the boards, solving the monetary issue, the remuneration of officials and employees, the organization of work of enterprises, distribution of products, and supply of raw materials to handicrafts industries. Presidium of ASNOM (21 September 1944)
DARM logo.jpg This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2016. Arheo Muz SK (69).JPG
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM)
Автор АнонименUnknown author

Лиценцирање

Public domain

This is in the public domain in accordance with Articles 16 of the Law on Copyright and Related Rights adopted by the Assembly of the Republic of Macedonia on 8 септември 2010. (Законот за авторските права и сродните права на Република Македонија) [1], which state that:

  • Official texts of political, legislative, administrative and judicial nature and their official translations are in the public domain
Flag of Macedonia.svg

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

21 септември 1944

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:58, 21 јануари 2016Минијатура на верзијата од 14:58, 21 јануари 20161.277 × 1.735, 2 страници (1,34 МБ)VioletovaUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Метаподатоци