Податотека:United Kingdom location map.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 886 × 1.369 пиксели, големина: 646 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Positionskarte des Vereinigten Königreichs

Quadratische Plattkarte, N-S-Streckung 170 %. Geographische Begrenzung der Karte:

 • N: 61.0° N
 • S: 49.0° N
 • W: 11.0° W
 • O: 2.2° O
English: Location map of the United Kingdom

Equirectangular projection, N/S stretching 170 %. Geographic limits of the map:

 • N: 61.0° N
 • S: 49.0° N
 • W: 11.0° W
 • E: 2.2° E
Датум 01-07-2008
Извор own work, using United States National Imagery and Mapping Agency data
Автор NordNordWest
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: England location map.svg

Kartenwerkstatt
Оваа карта е изработена или подобрена на германската Картографска лабораторија (Kartenwerkstatt). И вие можете да предлагате карти за подобрување.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:33, 2 октомври 2012Минијатура на верзијата од 14:33, 2 октомври 2012886 × 1.369 (646 КБ)PalosirkkaReverted to version as of 00:30, 12 February 2012 Location maps must remain very accurate
07:37, 2 октомври 2012Минијатура на верзијата од 07:37, 2 октомври 2012886 × 1.369 (612 КБ)PalosirkkaScrubbed with http://codedread.com/scour/
02:30, 12 февруари 2012Минијатура на верзијата од 02:30, 12 февруари 2012886 × 1.369 (646 КБ)RichardgukCorrected fill color for Calf of Man island (part of Isle of Man, not UK); added descriptive ID attributes to major elements (sea, lakes, mainland, national borders, British Crown Dependencies)
00:14, 12 јануари 2011Минијатура на верзијата од 00:14, 12 јануари 2011886 × 1.369 (645 КБ)NordNordWestupd
23:44, 19 јули 2008Минијатура на верзијата од 23:44, 19 јули 2008886 × 1.369 (1,42 МБ)NordNordWest
16:29, 7 јули 2008Минијатура на верзијата од 16:29, 7 јули 2008886 × 1.369 (1,42 МБ)NordNordWest
18:17, 1 јули 2008Минијатура на верзијата од 18:17, 1 јули 2008886 × 1.369 (1,48 МБ)NordNordWest
18:05, 1 јули 2008Минијатура на верзијата од 18:05, 1 јули 2008886 × 1.369 (1,47 МБ)NordNordWest{{Information |Description= {{de|Positionskarte des Vereinigten Königreichs}} Quadratische Plattkarte, N-S-Streckung 170 %. Geographische Begrenzung der Karte: * N: 61.0° N * S: 49.0° N * W: 11.0° W * O: 2.2° O {{en|Lo

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци