Податотека:Flag of the United States (1867–1877).svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.900 × 1.000 пиксели, големина: 9 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

US Flag with 37 stars. In use 4 July 1867–3 July 1877. Created by jacobolus using Adobe Illustrator, and released into the public domain.

Датум (датум на изворното подигање)
Извор Нема укажано машински читлив текст. Се претполага дека е сопствено дело (според изјавите за авторските права)
Автор Нема укажано машински читлив автор. Се претполага дека авторот е Jacobolus (според изјавите за авторски права).

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:42, 4 март 2017Минијатура на верзијата од 15:42, 4 март 20171.900 × 1.000 (9 КБ)LiggliluffFixed gap on the left side of the blue field. The white is one full background instead of individual stripes.
17:34, 16 ноември 2016Минијатура на верзијата од 17:34, 16 ноември 20161.900 × 1.000 (10 КБ)FogheBetter definition and stars.
15:10, 26 март 2013Минијатура на верзијата од 15:10, 26 март 20131.235 × 650 (1 КБ)Χsimplify
05:29, 16 јануари 2011Минијатура на верзијата од 05:29, 16 јануари 20111.900 × 1.000 (10 КБ)Zscout370from Preble (1872)
11:21, 8 април 2007Минијатура на верзијата од 11:21, 8 април 2007380 × 200 (12 КБ)ZundarkWikimedia doesn't render the current file - this is an attempt to make the file renderable. {{PD-user|Jacobolus}}
02:15, 26 април 2006Минијатура на верзијата од 02:15, 26 април 2006380 × 200 (35 КБ)JacobolusUS Flag with 37 stars. In use 4 July 1867–3 July 1877. Created by jacobolus using Adobe Illustrator, and released into the public domain. [[Category:Historical flags of the

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци