Податотека:Turkey location map.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.579 × 677 пиксели, големина: 976 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Positionskarte der Türkei

Quadratische Plattkarte, N-S-Streckung 120 %. Geographische Begrenzung der Karte:

 • N: 42.5° N
 • S: 35.5° N
 • W: 25.4° O
 • O: 45.0° O
English: Location map of Turkey

Equirectangular projection, N/S stretching 120 %. Geographic limits of the map:

 • N: 42.5° N
 • S: 35.5° N
 • W: 25.4° E
 • E: 45.0° E
Датум
Извор сопствено дело, using
 • United States National Imagery and Mapping Agency data
 • World Data Base II data
Автор NordNordWest
Други верзии
SVG разработка
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape, or something else.
Kartenwerkstatt
Оваа карта е изработена или подобрена на германската Картографска лабораторија (Kartenwerkstatt). И вие можете да предлагате карти за подобрување.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:15, 30 април 2012Минијатура на верзијата од 10:15, 30 април 20121.579 × 677 (976 КБ)NordNordWestReverted to version as of 19:49, 19 July 2008, updates by The Emirr destroyed the templates which use this map
10:15, 30 април 2012Минијатура на верзијата од 10:15, 30 април 20121.579 × 677 (976 КБ)NordNordWestReverted to version as of 19:49, 19 July 2008, updates by The Emirr destroyed the templates which use this map
19:00, 29 април 2012Минијатура на верзијата од 19:00, 29 април 20121.900 × 823 (1,11 МБ)The EmirrA river is added.
18:53, 29 април 2012Минијатура на верзијата од 18:53, 29 април 20121.900 × 823 (1,11 МБ)The EmirrAll borders and coasts are developed. Lakes and rivers are added. Completely new map.
18:51, 29 април 2012Минијатура на верзијата од 18:51, 29 април 20121.900 × 823 (1,11 МБ)The EmirrAll borders and coasts are developed. Lakes and rivers are added. Completely new map.
20:43, 18 декември 2011Минијатура на верзијата од 20:43, 18 декември 20111.473 × 655 (10,77 МБ)The EmirrThe borders more official and realistic.
21:49, 19 јули 2008Минијатура на верзијата од 21:49, 19 јули 20081.579 × 677 (976 КБ)NordNordWest{{Information |Description= {{de|Positionskarte der Türkei}} Quadratische Plattkarte, N-S-Streckung 120 %. Geographische Begrenzung der Karte: * N: 42.5° N * S: 35.5° N * W: 25.4° O * O: 45.0° O {{en|Location map of [[:en:Turkey|Turke

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци