Податотека:Troms våpen.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 420 × 500 пиксели, големина: 11 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Norsk nynorsk: Fylkesvåpenet til Troms har bilete av ein griff, eit fabeldyr som er halvt løve og halvt ørn. Symbolet har lange historiske tradisjonar i Troms. Bjarkøyætta som styrte i Troms i mellomalderen hadde ein griff på våpenskjoldet sitt.
English: Coat of arms for the norwegian county of Troms.
Датум
Извор Logo at the county's official site.
Автор сопствено дело
Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public Domain This official Norwegian coat of arms is ineligible for copyright, but its usage is restricted according to Norwegian penal law, independent of the copyright status of the depiction shown here.
Coat of arms of Norway.svg
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна02:12, 12 јули 2016Минијатура на верзијата од 02:12, 12 јули 2016420 × 500 (11 КБ)BjarkanTroms fylkesvåpen, oppdatert.
14:20, 16 октомври 2010Минијатура на верзијата од 14:20, 16 октомври 2010390 × 480 (11 КБ)FleinnFlikk.
13:38, 16 октомври 2010Минијатура на верзијата од 13:38, 16 октомври 2010390 × 480 (11 КБ)Fleinn{{Information |Description={{nn|1=Våpenet til Troms fylke er symbolisert av griffen - eit fabeldyr som er halvt løva og halvt ørn. Symbolet har lange historiske tradisjonar i Troms.}} {{en|1=Coat of arms for the norwegian county of Troms.}} |Source=Log

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци