Податотека:The new world; problems in political geography (IA newworldproblems00bowm).pdf

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија
← претходна страница
Оди на страница
следна страница →

Изворна податотека(893 × 1.377 пиксели, големина: 49,8 МБ, MIME-тип: application/pdf, 652 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

The new world; problems in political geography   (Wikidata search (Cirrus search) Wikidata query (SPARQL)  Create new Wikidata item based on this file)
Автор
Bowman, Isaiah, 1878- [from old catalog]
Наслов
The new world; problems in political geography
Издавач
Yonkers-on-Hudson, N.Y., World book company
Опис
Supplemented by: - -Supplement ... (iv,98 p., illus. (maps), 24 cm.) published: Yonkers-on-Hudson, N.Y., World book company, 1923. Call no.: D443 .B62 1923
Supplemented by: - - Supplement... (cover-title, 112 p., illus. (maps), 24 cm.) published: Yonkers-on-Hudson, N.Y., Chicago, World book company, 1924. Call no.: D443 .B62 1924

Subjects: World politics; World War, 1914-1918; Boundaries. [from old catalog]
Јазик англиски
Датум на издавање 1922
publication_date QS:P577,+1922-00-00T00:00:00Z/9
Сместена во
IA Collections: library_of_congress; americana
Пописен бр.
newworldproblems00bowm
Нормативна контрола  OCLC: 1049905535
Извор
Internet Archive identifier
: newworldproblems00bowm
https://archive.org/download/newworldproblems00bowm/newworldproblems00bowm.pdf

Лиценцирање

Public domain
Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1928 г.

Dialog-warning.svg
Делата во јавна сопственост мораат да бидат со истечени авторски права како во САД, така и во изворната земја на делото за да можат да бидат на Ризницата. Ако делото не е од САД, тогаш податотеката мора да има дополнителна ознака за авторски права која го назначува нејзиниот статус во изворната земја.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:37, 22 август 2020Минијатура на верзијата од 14:37, 22 август 2020893 × 1.377, 652 страници (49,8 МБ)Books from the Library of Congress newworldproblems00bowm (User talk:Fæ/IA books#Fork5) (batch 1900-1924 #41738)

Податотекава се користи во следнава страница:

Метаподатоци