Податотека:Tay Do castle South gate.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.816 × 2.112 пиксели, големина: 2,73 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: The South (fore) gate of Tay Do castle, Thanh Hoa Province, Vietnam
English: Cổng Nam thành Tây Đô (thành nhà Hồ), Thanh Hóa, Việt Nam
Датум
Извор vi:Hình:Cong Nam thanh Nha Ho.JPG
Автор vi:Thành viên:Silviculture
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
PD-icon.svg
Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Silviculture на Ризница на . Ова важи за целиот свет.
Во случај ова да е правно неизводливо:
Silviculture му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Нелокализирана.
Авторство: vi:user:Silviculture
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:02, 1 јули 2008Минијатура на верзијата од 12:02, 1 јули 20082.816 × 2.112 (2,73 МБ)Nguyễn Thanh Quang{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
03:07, 1 јули 2008Минијатура на верзијата од 03:07, 1 јули 20082.816 × 2.112 (1,69 МБ)Binh Giang{{Information |Description={{en|The South (fore) gate of Tay Do castle, Thanh Hoa Province, Vietnam}}{{en|Cổng Nam thành Tây Đô (thành nhà Hồ), Thanh Hóa, Việt Nam}} |Source=vi:Hình:Cong Nam thanh Nha Ho.JPG |Date=30 June 2008 |Author=[

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци