Податотека:TajikistanStub.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 957 × 702 пиксели, големина: 132 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Map of Tajikistan with flag.

Датум
Извор Map shape is from Image:Tajikistan-map.gif, colors and COA are from Image:Flag of Tajikistan.svg
Автор PavelD
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Други верзии

Flag map of Tajik SSR (1953-1991).svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна08:44, 3 април 2016Минијатура на верзијата од 08:44, 3 април 2016957 × 702 (132 КБ)Stasyan117Reduce
18:43, 17 август 2015Минијатура на верзијата од 18:43, 17 август 2015957 × 702 (159 КБ)Stasyan117кувгсу
18:42, 17 август 2015Минијатура на верзијата од 18:42, 17 август 2015957 × 702 (132 КБ)Stasyan117fix
18:35, 17 август 2015Минијатура на верзијата од 18:35, 17 август 2015957 × 702 (132 КБ)Stasyan117reduce
23:33, 15 мај 2015Минијатура на верзијата од 23:33, 15 мај 2015820 × 600 (295 КБ)Stasyan117Reduce
20:41, 25 јануари 2015Минијатура на верзијата од 20:41, 25 јануари 2015822 × 601 (181 КБ)Stasyan117new version
01:29, 1 февруари 2011Минијатура на верзијата од 01:29, 1 февруари 2011797 × 570 (26 КБ)Fry1989haul
01:23, 2 декември 2006Минијатура на верзијата од 01:23, 2 декември 2006800 × 574 (27 КБ)PaD{{Information |Description=Map of Tajikistan with flag. |Source=Map shape is from Image:Tajikistan-map.gif, colors and COA are from Image:Flag of Tajikistan.svg |Date=2006-12-02 |Author=PavelD |Permission={{PD-self}} |other_versi

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци