Податотека:Symbol support vote.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 180 × 185 пиксели, големина: 1 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Икона за давање на глас За при гласање.

Protected Оваа податотека е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам.
Продискутирајте ги промените на страницата за разговор или побарајте симнување на заштитата.

Опис

Опис
English: The support vote symbol redrawn in the SVG format.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Zscout370, improved by Ed g2s, simplified by Erin Silversmith
Други верзии

Symbol partial support vote.svg GA candidate.svg Symbol support2 vote.svg Symbol unsupport vote.svg Symbol support vote double.png

SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Zscout370. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Zscout370 му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:35, 15 јануари 2015Минијатура на верзијата од 13:35, 15 јануари 2015180 × 185 (1 КБ)Jarektupdate by user:Be..anyone copied from File:Symbol_support_vote_(2).svg
02:59, 15 август 2006Минијатура на верзијата од 02:59, 15 август 2006180 × 185 (1.006 бајти)Erin SilversmithCompressed file down to 1kb by removing junk code. No appreciable difference in visible image.
00:35, 29 мај 2006Минијатура на верзијата од 00:35, 29 мај 2006180 × 185 (2 КБ)Ed g2sshadow
04:54, 15 октомври 2005Минијатура на верзијата од 04:54, 15 октомври 2005180 × 185 (2 КБ)Zscout370The support vote symbol redrawn in the SVG format.

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци