Податотека:Symbol opinion vote.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 180 × 185 пиксели, големина: 2 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

The redrawing of http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Symbol_opinion_vote.png in the SVG format.

Zscout370, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

SVG разработка

Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:36, 29 мај 2006Минијатура на верзијата од 00:36, 29 мај 2006180 × 185 (2 КБ)Ed g2sshadow
05:12, 15 октомври 2005Минијатура на верзијата од 05:12, 15 октомври 2005180 × 185 (2 КБ)Zscout370The redrawing of http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Symbol_opinion_vote.png in the SVG format. {{PD-user|Zscout370}}

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци