Податотека:Svevo.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Svevo.jpg(340 × 462 пиксели, големина: 21 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

it:Italo Svevo, scrittore italiano.

Fotografia scattata tra il it:1875 e il it:1910.

Датум (датум на изворното подигање)
Извор Префрлено од it.wikipedia на Ризницата.
Автор Изворно подигнато од Giac83 на Википедија на италијански

Лиценцирање

Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на it.wikipedia.
  • 2006-09-25 15:23 Giac83 200×250×8 (17281 bytes) ===Source=== Immagine cancellata da Commons {{PD-Italia}}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:41, 26 март 2014Минијатура на верзијата од 12:41, 26 март 2014340 × 462 (21 КБ)SteveR2better image
18:12, 31 октомври 2007Минијатура на верзијата од 18:12, 31 октомври 2007200 × 250 (17 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske) {{BotMoveToCommons|it.wikipedia}} {{Information |Description=it:Italo Svevo, scrittore italiano. Fotografia scattata tra il it:1875 e il it:1910. |Source=Originally from [http://it.wikipedia.org it.wikipedia]; description page is/was [htt

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци