Податотека:Sveti Nikola Tower.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(768 × 1.024 пиксели, големина: 297 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Български: Кула в град Свети Никола, Република Македония.
Датум
Извор Стражарница
Автор Novica Nakov

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Checked copyright icon.svg Оваа слика, која е преземена од Flickr, беше прегледана на од страна на администратор или доверлив корисник по име Rjd0060, кој потврди дека таа била достапна на Flickr под горенаведенава лиценца на тој датум.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна22:57, 5 октомври 2008Минијатура на верзијата од 22:57, 5 октомври 2008768 × 1.024 (297 КБ)Мико{{Information |Description={{bg|Кула в град Свети Никола, Република Македония.}} |Source=[http://www.flickr.com/photos/57269789@N00/2464856355/ Стражарница] |Date=May 04, 2008 at 22:51 |Author=[http://www.f

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: