Податотека:Struckum-Muehle-Fortuna.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.523 × 2.272 пиксели, големина: 2,1 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Das Wahrzeichen von Struckum, die historischen Graupenmühle Fortuna
Датум
Извор Privatarchiv von Peter Wirbitzki aus Struckum
Автор Wirbi
Местопол. на објектот54° 35′ 22,28″ СГШ, 8° 59′ 27,18″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo


Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценците Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Неназначена, 2.5 Нелокализирана, 2.0 Нелокализирана и 1.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:42, 25 јули 2010Минијатура на верзијата од 12:42, 25 јули 20101.523 × 2.272 (2,1 МБ)Wirbi{{Information |Description={{de|1=Das Wahrzeichen von Struckum, die historischen Graupenmühle Fortuna}} |Source=Privatarchiv von Peter Wirbitzki aus Struckum |Author=Wirbi |Date=2010-07-01 |Permission= |other_versions= }} [[Category:Struc

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: