Податотека:Status iucn3.1 mk.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 250 × 64 пиксели, големина: 17 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Македонски: Графички приказ на категориите на видови по загрозеност според Црвената листа на МСЗП.
English: Graphic diagram for the IUCN Red List categories with labels in Macedonian.
Датум (UTC)
Извор
Автор


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: translated in Macedonian. Оригиналот може да се види тука: Status iucn3.1.svg. Обработил: Bjankuloski06en.

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна06:11, 26 јануари 2010Минијатура на верзијата од 06:11, 26 јануари 2010250 × 64 (17 КБ)Bjankuloski06en{{Information |Description= |Source=*File:Status_iucn3.1.svg |Date=2010-01-26 04:09 (UTC) |Author=*File:Status_iucn3.1.svg: Pengo *derivative work: ~~~ |Permission=see below |other_versions= }} {{RetouchedPicture|translated in