Податотека:State emblem of Pakistan.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(SVG податотека, номинално 512 × 587 пиксели, големина: 112 КБ)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис

State emblem of en:Pakistan.

Датум (датум на изворното подигање)
Извор Нема укажано машински читлив текст. Се претполага дека е сопствено дело (според изјавите за авторските права)
Автор Нема укажано машински читлив автор. Се претполага дека авторот е Rugby471 (според изјавите за авторски права).

Лиценцирање[уреди]

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценците Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Неназначена, 2.5 Нелокализирана, 2.0 Нелокализирана и 1.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:36, 22 јуни 2016Минијатура на верзијата од 16:36, 22 јуни 2016512 × 587 (112 КБ)SchajeeThis is a simpler, smaller version with no white areas. This emblem is purely green, and is probably a better option for use on non-white backgrounds. There are no other visual changes, paths inside the file have been named, and groups have been removed.
20:53, 12 август 2014Минијатура на верзијата од 20:53, 12 август 2014624 × 716 (278 КБ)Fry1989Previous version is superior
11:34, 12 август 2014Минијатура на верзијата од 11:34, 12 август 2014625 × 715 (157 КБ)Baba66fixed text, banner and floral wreath
05:40, 30 јануари 2014Минијатура на верзијата од 05:40, 30 јануари 2014624 × 716 (278 КБ)Fry1989That's perfect! Forgive me but just returning the previous shade of green.
05:18, 30 јануари 2014Минијатура на верзијата од 05:18, 30 јануари 2014623 × 715 (277 КБ)Prez001Clear and more defined elements.
21:18, 8 мај 2012Минијатура на верзијата од 21:18, 8 мај 2012264 × 307 (175 КБ)Fry1989m
23:55, 4 мај 2012Минијатура на верзијата од 23:55, 4 мај 2012264 × 307 (175 КБ)Fry1989green
05:32, 23 септември 2011Минијатура на верзијата од 05:32, 23 септември 2011264 × 307 (175 КБ)Fry1989m
17:55, 19 април 2008Минијатура на верзијата од 17:55, 19 април 2008272 × 316 (228 КБ)Avalahaving some color consistency
10:19, 27 октомври 2007Минијатура на верзијата од 10:19, 27 октомври 2007272 × 316 (226 КБ)Rugby471redid hay
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во следниве 3 страници:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци