Податотека:State Flag of Iran (1924).svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 600 × 400 пиксели, големина: 88 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Flag of Persia as shown in Nouveau Petite Larousse Illustré, 1924
Датум
Извор сопствено дело
Автор Alex:D; emblem auto-traced by User:Stannered; original by CAIS

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:23, 16 ноември 2008Минијатура на верзијата од 00:23, 16 ноември 2008600 × 400 (88 КБ)Alex:D{{Information |Description={{en|1=Flag of Persia as shown in ''Nouveau Petite Larousse Illustré'', 1924}} |Source=Own work by uploader |Author=Alex:D; emblem auto-traced by User:Stannered; original by [http://www.cais-soas.com/News/20

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.