Податотека:Stara Gradska kuca.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.592 × 1.944 пиксели, големина: 1,41 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Old Town Hall in Sombor

Датум (датум на изворното подигање)
Извор Префрлено од sr.wikipedia на Ризницата.
Автор Изворно подигнато од Acanskis 1(i am again) на Википедија на српски

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Србија.
Flag of Serbia.svg
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на sr.wikipedia.
  • 2008-12-10 15:54 Acanskis 1(i am again) 2592×1944× (1474324 bytes) Ја сам аутор слике.Сликано 9.12.2008

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:56, 12 февруари 2009Минијатура на верзијата од 07:56, 12 февруари 20092.592 × 1.944 (1,41 МБ)BokicaK{{Information |Description={{sr|Ја сам аутор слике.Сликано 9.12.2008}} |Source=Transferred from [http://sr.wikipedia.org sr.wikipedia] |Date=2008-12-10 (original upload date) |Author=Original uploader was [[:sr:User:Acanskis 1(i am a

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци