Податотека:Stamps of Georgia, 2010-02.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.069 × 735 пиксели, големина: 587 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Postal Stamp of Georgia - Nodar Kumaritashvili died at 2010 Vancouver Olympic Games
Русский: Почтовая марка Грузии, посвящённая Нодару Кумариташвили, погибшему в 2010 году на Зимних Олимпийских Играх в Ванкувере
Датум
Извор http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/84/73/01/1284730129_5
wnsstamps.ch
Автор Postal Administration of Georgia
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Ова дело не подлежи на авторски права согласно Законот на Грузија бр. 2388-Is од 9 септември 1999 г. „за авторското право и сродните права“

Член. Предмет на авторско право

Авторските права не важат за идеи, методи, постапки, системи, средства, замилси, начела, откритија или факти, дури и ако тие се изразени, опишани, образложени, илустрирани или овоплотени во дело

Член 8. Дела за кои не важат авторски права

  1. Авторски права не важат за следниве дела:
    а) службени документи (закони, судски одлуки, други текстови од административен или одредбен карактер), како и нивните службени преводи;
    б) официјални државни симболи (знаме, амблем, химна, одликувања, парични симболи, други службени знаци и државни симболи);
    в) информации за настани и факти.
  2. При употреба на делата споменати под „б“ на овој Член под нечие име, можно е да се заштити правото за името на авторот.

Полн текст на законот: на англиски, на грузиски, на руски.


Забелешка – Согласно меѓурепубличките и меѓународните договори Грузија е правен наследник на Грузиската Советска Социјалистичка Република, и затоа оваа ознака важи и за државни симболи и службени документи на Грузиската СССР.

Предупредување – Оваа ознака не е применлива кај предложени државни симболи и нацрти на службени документи, кои можат да бидат заштитени со авторски права.

Greater coat of arms of Georgia.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:27, 18 февруари 2014Минијатура на верзијата од 17:27, 18 февруари 20141.069 × 735 (587 КБ)Cekli829best version
07:41, 23 октомври 2010Минијатура на верзијата од 07:41, 23 октомври 2010493 × 346 (154 КБ)Сдобников Андрейnew
04:05, 22 октомври 2010Минијатура на верзијата од 04:05, 22 октомври 2010448 × 317 (34 КБ)Ds02006{{Information |Description={{en|1=Postal Stamp of Georgia - en:Nodar Kumaritashvili died at 2010 Vancouver Olympic Games}} {{ru|1=Почтовая марка Грузии, посвящённая [[:ru:Кумариташвили, Нодар Давид

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци