Податотека:Sorbitol.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Sorbitol.png(474 × 277 пиксели, големина: 12 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Gnome-x-office-drawing.svg
Постои и векторска (SVG) верзија на сликава.
Таа треба да се користи наместо оваа растерска слика, освен ако не е полоша од неа.

File:Sorbitol.png Go-green.svg File:D-sorbitol.svg

За повеќе информации за векторската графика, прочитајте за преодот на Ризницата кон SVG формат.
На располагање ви се и информации за поддршката на SVG слики на МедијаВики.

Templates:Vector version available/I18n

Alemannisch | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | нохчийн | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | Frysk | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | lietuvių | македонски | മലയാളം | Bahasa Melayu | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | Scots | slovenčina | slovenščina | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | татарча/tatarça | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(中国大陆)‎ | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(马来西亚)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

Нова SVG слика

Опис

Опис

The structure of Sorbitol

Датум
Извор own work (ISIS/Draw 2.5 --> MS Paint --> Infan View)
Автор BorisTM

Лиценцирање

PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:41, 19 декември 2008Минијатура на верзијата од 15:41, 19 декември 2008474 × 277 (12 КБ)Jimmy XuOriginally uploaded on enwiki. Replace current file to show more structural information. {{Information |Description=Sorbitol |Source=enwiki |Date=2008-12-19 |Author=enwiki user Rob Baird |other_versions= }} {{PD}}
18:48, 22 август 2006Минијатура на верзијата од 18:48, 22 август 2006320 × 179 (5 КБ)D.328以前のバージョンへの差し戻し (Reverted to earlier revision)
03:53, 21 март 2006Минијатура на верзијата од 03:53, 21 март 2006320 × 179 (5 КБ)BorisTM{{NaturalCompoundImage|Sorbitol}}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: