Податотека:Sorbitol-3D-balls.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.100 × 613 пиксели, големина: 120 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Sorbitol molecule model
Svenska: Sorbitol molekylmodell
Датум
Извор сопствено дело
Автор Kemikungen
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

The GIMP icon - gnome.svg
Оваа PNG графика е изработена со GIMP.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:16, 7 октомври 2009Минијатура на верзијата од 07:16, 7 октомври 20091.100 × 613 (120 КБ)Esquilo{{Information |Description={{en|1=Sorbitol}} |Source={{own}} |Author=Kemikungen |Date=2009-10-07 |Permission= |other_versions= }} Category:Sorbitol

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: