Податотека:SophieAndersonTakethefairfaceofWoman.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.595 × 2.000 пиксели, големина: 1,69 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

„Take the Fair Face of Woman, and Gently Suspending, With Butterflies, Flowers, and Jewels Attending, Thus Your Fairy is Made of Most Beautiful Things“
Уметник
creator QS:P170,Q237758
Наслов
„Take the Fair Face of Woman, and Gently Suspending, With Butterflies, Flowers, and Jewels Attending, Thus Your Fairy is Made of Most Beautiful Things“
Вид предмет слика
object_type QS:P31,Q3305213
Датум Непознат датум
Unknown date
Техника масло на платно
medium QS:P186,Q296955;P186,Q4259259,P518,Q861259
приватна збирка
institution QS:P195,Q768717
Извор/Фотограф Art Renewal Centerdescription

Лиценцирање

Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:33, 21 јануари 2012Минијатура на верзијата од 17:33, 21 јануари 20121.595 × 2.000 (1,69 МБ)AustriacusHigher resolution
00:12, 7 февруари 2010Минијатура на верзијата од 00:12, 7 февруари 2010479 × 600 (122 КБ)Friedlibend und tapferHigher resolution
12:30, 17 септември 2004Минијатура на верзијата од 12:30, 17 септември 2004394 × 500 (51 КБ)Magnus ManskePainting by Sophie Gengembre Anderson. [http://www.artrenewal.org/ Source]. {{PD}}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци