Податотека:Solar cell.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Solar_cell.png(341 × 305 пиксели, големина: 195 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Department of Energy Retrieved Aug. 17, 2005.

Public domain Оваа слика е дело на службено лице од Министерството за енергетика на САД (или организација што му претходела), направена како дел од службените должности на лицето. Како дело на федералната влада на САД, сликата е во јавна сопственост.

Имајте на ум дека националните лаборатории работат под различни лиценци, и некои од нив не се слободни. Погледајте ги правилата на дадена лабораторија пред да ја наведете во шаблонов.


English | français | македонски | മലയാളം | Nederlands | русский | українська | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Seal of the United States Department of Energy.svg


derivative works

Изведени дела од оваа податотека: Solar cell-2010-31-03.jpg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:02, 15 декември 2005Минијатура на верзијата од 12:02, 15 декември 2005341 × 305 (195 КБ)Tdangkhoa[http://www.eere.energy.gov/solar/pv_systems.html Department of Energy] Retrieved Aug. 17, 2005. {{PD-USGov-DOE}}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.