Податотека:Skopje stara čaršija.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(3.264 × 2.448 пиксели, големина: 2,18 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Skopje old town

Датум
Извор originally posted to Flickr as Skopje
Автор David Bailey
Дозвола
(Пренамена на податотекава)
Checked copyright icon.svg Оваа слика, првично објавена на Flickr, е подигната на Ризницата со помош на Flickr upload bot на од Raso mk. На тој датум, делото било под долунаведената лиценца.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна22:31, 23 јануари 2010Минијатура на верзијата од 22:31, 23 јануари 20103.264 × 2.448 (2,18 МБ)Flickr upload botUploaded from http://flickr.com/photo/21137616@N03/2755641769 using Flickr upload bot

Податотекава се користи во следниве 45 страници:

Метаподатоци