Податотека:Situacion Carral.PNG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(956 × 1.008 пиксели, големина: 84 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Galego: Mapa coa localización do concello de Carral, A Coruña, Galicia.
English: Location map of Carral, A Coruña, Galicia
Español: Mapa de localización de Carral, A Coruña, Galicia.
Датум
Извор http://gl.wikipedia.org/wiki/Image:Situacion_Carral.PNG, Alyssalover own work
Автор Alyssalover
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

GFDL


GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:45, 16 мај 2015Минијатура на верзијата од 18:45, 16 мај 2015956 × 1.008 (84 КБ)Fobos92.
14:19, 25 јуни 2013Минијатура на верзијата од 14:19, 25 јуни 2013500 × 500 (23 КБ)ElisardojmActualizar Oza-Cesuras.
19:29, 9 јануари 2006Минијатура на верзијата од 19:29, 9 јануари 2006500 × 500 (24 КБ)PrevertLocalion map of Carral, A Coruña, Galicia {| id="toc" style="margin: 0em 0em 0em 0em; " |20px - '''http://gl.wikipedia.org/wiki/Image:Situacion_Carral.PNG''' :Orixe/''Source'': [[:gl:Portada|Galipedia, a wikipedia gale

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци