Податотека:Sit Zaynab.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.048 × 1.536 пиксели, големина: 1,37 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
العربية: ضريح السيدة زينب جنوب دمشق
English: Sit Zaynab shrine southern Damascus
Датум
Извор сопствено дело
Автор

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, I, Aziz1005. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
I, Aziz1005 му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна02:15, 8 август 2007Минијатура на верзијата од 02:15, 8 август 20072.048 × 1.536 (1,37 МБ)Aziz1005{{Information |Description={{ar|ضريح السيدة زينب جنوب دمشق}} {{en|Sit Zaynab shrine southern Damascus}} |Source=self-made |Date=2007 |Author= |Permission= |other_versions= }} Category:Damascus Category:Syria

Следниве 3 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци