Податотека:Singlemode fibre structure.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 419 × 378 пиксели, големина: 9 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Diagram of a single mode (SM) optical fiber.

1.- Core 8-10 µm
2.- Cladding 125 µm
3.- Buffer 250 µm
4.- Jacket 400 µm

Derivative work of File:Singlemode fibre structure.png by Bob Mellish, licensed as GFDL-en
Датум Original 2007-02-12, SVG 2009-04-18
Извор derivative work by uploader
Автор Original by Bob Mellish, SVG derivative by Benchill
Други верзии

File:Singlemode fibre structure.png

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна06:20, 18 април 2009Минијатура на верзијата од 06:20, 18 април 2009419 × 378 (9 КБ)Benchill{{Information |Description={{en|1=Diagram of a single mode (SM) optical fiber. 1.-Core 8 µm 2.-Cladding 124 µm 3.-Buffer 250 µm 4.-Jacket 400 µm Derivative work of File:Singlemode fibre structure.png by Bob Mellish, licensed

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: