Податотека:Singing iceberg.oga

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Singing_iceberg.oga(Звучна снимка Ogg Vorbis, времетраење 4 м 41 с, 63 Кб/с)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Sound of a "singing" iceberg.
Датум
Извор

Müller, C et al. (2005): Audio record of a 'singing iceberg' from the Weddell Sea, Antarctica. doi:10.1594/PANGAEA.339110,

Supplement to: Müller, Christian; Schlindwein, Vera; Eckstaller, Alfons; Miller, Heinz (2005): Singing Icebergs. Science, 310, 12, doi:10.1126/science.1117145
Автор Müller, Christian; Schlindwein, Vera; Eckstaller, Alfons; Miller, Heinz (2005)
Снимка на денот Оваа податотека е избрана за снимка на денот за 17 ноември 2012. Нејзиниот опис гласи:
English: "Singing" sounds of an iceberg.

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:56, 15 октомври 2012
4 м 41 с (2,09 МБ)Daniel MietchenUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци