Податотека:SimilarGoldenRectangles.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 600 × 550 пиксели, големина: 11 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Crystal Clear mimetype recycled.svg
Оваа податотека ја заменува податотеката File:SimilarGoldenRectangles.png. Се препорачува да се користи оваа податотека, наместо претходната. Имајте предвид дека бришењето на заменети слики е забрането.

Deutsch | English | español | français | bahasa Indonesia | magyar | македонски | മലയാളം | 日本語 | polski | русский | davvisámegiella | svenska | 中文 (简体) | 中文 (繁體) | +/−

minor quality

Опис

Опис
English: A golden rectangle with longer side a and shorter side b, when placed adjacent to a square with sides of length a, will produce a similar golden rectangle with longer side a + b and shorter side a. This illustrates the relationship
Датум (UTC)
Извор сопствено дело
Автор Ahecht (Original); Pbroks13 (Derivative work)
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Други верзии

Оваа податотека е изведена од: SimilarGoldenRectangles.pngSimilarGoldenRectangles.png

Лиценцирање

Creative Commons CC-Zero Оваа податотека е достапна под лиценцата Криејтив комонс Универзално предавање во јавна сопственост.
Лицето поврзано со делото со овој документ го има предадено истото во јавна сопственост, откажувајќи се од сите права на тоа дело за цел свет, под законот за авторско право и поврзани или сродни законски права што ги имало на тоа дело, дотолку колку што е дозволено со закон. Делата под CC0 не бараат припишување (наведување автор и/или извор). Кога го наведувате делото, наводот не треба да подразбира било каква поддршка од авторот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:11, 29 јуни 2011Минијатура на верзијата од 18:11, 29 јуни 2011600 × 550 (11 КБ)Pbroks13

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци