Податотека:Sign for African Nations Cup.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(3.264 × 2.448 пиксели, големина: 2,43 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Countdown to the Africa Cup soccer tournament to be hosted in Angola at the end of the year.

Датум
Извор originally posted to Flickr as Sign for African Nations Cup
Автор Chimpanz APe
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Checked copyright icon.svg Оваа слика, првично објавена на Flickr, е подигната на Ризницата со помош на Flickr upload bot на од Jacoplane. На тој датум, делото било под долунаведената лиценца.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.0 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:14, 14 јануари 2010Минијатура на верзијата од 15:14, 14 јануари 20103.264 × 2.448 (2,43 МБ)Flickr upload botUploaded from http://flickr.com/photo/52032399@N00/3819122152 using Flickr upload bot

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци