Податотека:Shirokov.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Shirokov.jpg(409 × 572 пиксели, големина: 63 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Russian midfielder Roman Shirokov
Русский: Российский полузащитник Роман Широков
Датум
Извор cropped from [1]
Автор Mikhail Slain
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

The author of this photo, Mikhail Slain, granted permission to distribute his photos under the CreativeCommons Attribution Share-Alike 1.0, 2.0, 2.5, 3.0 license.

OTRS Wikimedia

Дозволата за користење на ова дело е потврдена и архивирана во Викимедииниот систем OTRS.
Таа е достапна како билет #2010040910027812 за корисници со OTRS сметка. За да ја потврдите дозволата, контактирајте некој со сметка на OTRS или оставете порака на огласната табла на OTRS.


Врска за потврдата: https://ticket.wikimedia.org/otrs/index.pl?Action=AgentTicketZoom&TicketNumber=2010040910027812

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценците Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Неназначена, 2.5 Нелокализирана, 2.0 Нелокализирана и 1.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Други верзии

File:Shir.JPG

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна03:21, 3 мај 2010Минијатура на верзијата од 03:21, 3 мај 2010409 × 572 (63 КБ)Barocci{{Information |Description={{en|1=Russian midfielder Roman Shirokov}} {{ru|1=Российский полузащитник Роман Широков}} |Source=cropped from [http://foto.mail.ru/mail/michael_62/27/4349] |Author=Mikhail Slain |Date=2009-08-1

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: