Податотека:She-wolf suckles Romulus and Remus.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

She-wolf_suckles_Romulus_and_Remus.jpg(640 × 480 пиксели, големина: 52 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: Die Kapitolinische Wölfin mit den Knaben Romulus und Remus. Museo Nuovo im Palazzo dei Conservatori, Rom.
English: The Capitoline she-wolf with the boys Romulus and Remus. Museo Nuovo in the Palazzo dei Conservatori, Rome.
Датум 13th century AD with figures of Romulus and Remus added in the 15th century [1]
Извор Own book scan from Emmanuel Müller-Baden (dir.), Bibliothek des allgemeinen und praktischen Wissens, I, Deutsches Verlaghaus Bong & Co, Berlin-Leipzig-Wien-Stuttgart, 1904. Image copied from de:Bild:Kapitolinische-woelfin 1b-640x480.jpg
Автор Benutzer:Wolpertinger on WP de
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
Оваа медиумска податотека е во јавна сопственост во САД. Ова важи сите дела од САД чиишто авторски права истекле, честопати поради тоа што се издадени пред 1 јануари 1924 г. Погладајте ја оваа страница за поподробно објаснување.

United States
Dialog-warning.svg
Оваа слика може да не е во јавна сопственост вон САД (ова особено важи за земји и подрачја кои не го применуваат правилото на пократок рок за дела од САД, како Канада, Кина (без Хонгконг и Макао), Германија, Мексико и Швајцарија). Создавачот и годината на издавање се сметаат за информации од суштинско значење и тие мораат да се наведат. Повеќе на страниците „Википедија:Јавна сопственост“ и „Википедија:Авторски права“.

Изведени дела од оваа податотека: LupaCapitolina.pngLupaCapitolina.png

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:30, 17 јуни 2005Минијатура на верзијата од 21:30, 17 јуни 2005640 × 480 (52 КБ)Nyenyec{{PD}} Die kapitolinische Wölfin mit den Knaben Romulus und Remus<br> Museo Nuovó im Palazzo dei Conservatori, Rom<br> Fotografie (Anfang des 20. Jh.) - Buch-Scan von Wolpertinger - '''Lizenz:''' Public Domain<br> '''Quelle:''' Müller-Bade

Глобална употреба на податотеката