Податотека:Seal of Texas.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 524 × 524 пиксели, големина: 168 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Seal of Texas
Датум (UTC)
Извор
Автор

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна22:29, 1 мај 2011Минијатура на верзијата од 22:29, 1 мај 2011524 × 524 (168 КБ)Fry1989display!
22:27, 1 мај 2011Минијатура на верзијата од 22:27, 1 мај 2011524 × 524 (168 КБ)Fry1989Sodacan's new work. This file is free and PD as released by user
16:38, 28 април 2011Минијатура на верзијата од 16:38, 28 април 2011672 × 672 (73 КБ)SvgalbertianTweak.
16:28, 28 април 2011Минијатура на верзијата од 16:28, 28 април 2011672 × 672 (74 КБ)Svgalbertian{{Information |Description=Seal of Texas |Source=*File:Texas-StateSeal-1909Book.jpg |Date=2011-04-28 14:27 (UTC) |Author=*File:Texas-StateSeal-1909Book.jpg: Eugene Zieber *derivative work: ~~~ |Permission= |other_versions

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци