Податотека:Seal of Mississippi (2014–present).svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.024 × 1.024 пиксели, големина: 127 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: The Seal of Mississippi was adopted on July 1, 2014
Датум
Извор
Автор Government of the State of Mississippi
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Други верзии

Лиценцирање

PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:32, 25 мај 2018Минијатура на верзијата од 21:32, 25 мај 20181.024 × 1.024 (127 КБ)Illegitimate Barristerfixed white feathers.
23:04, 17 декември 2015Минијатура на верзијата од 23:04, 17 декември 20151.024 × 1.024 (127 КБ)Illegitimate Barristereagle color
15:46, 17 декември 2015Минијатура на верзијата од 15:46, 17 декември 20151.024 × 1.024 (127 КБ)Illegitimate Barristeropaque background.
13:22, 17 декември 2015Минијатура на верзијата од 13:22, 17 декември 20151.040 × 1.040 (81 КБ)MaxxL<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?> added // Editing SVG source code using User:Rillke/SVGedit.js; upload handled by User:Rillke/MwJSBot.js
13:19, 17 декември 2015Минијатура на верзијата од 13:19, 17 декември 20151.040 × 1.040 (81 КБ)MaxxLcolors of peak, claws, arrow tips, blue shield und cords adjusted accord. the original jpg
03:04, 17 декември 2015Минијатура на верзијата од 03:04, 17 декември 20151.024 × 1.024 (131 КБ)Illegitimate Barristershield colors fixed.
02:52, 17 декември 2015Минијатура на верзијата од 02:52, 17 декември 20151.024 × 1.024 (131 КБ)Illegitimate Barristeropaque background
02:28, 17 декември 2015Минијатура на верзијата од 02:28, 17 декември 20151.024 × 1.024 (130 КБ)Illegitimate Barristershould be opaque background.
02:15, 17 декември 2015Минијатура на верзијата од 02:15, 17 декември 20151.040 × 1.040 (81 КБ)MaxxLoptimized
01:54, 17 декември 2015Минијатура на верзијата од 01:54, 17 декември 20151.040 × 1.040 (163 КБ)MaxxLreplaced
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Следниве 3 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци