Податотека:Schoener brunnen schoenbrunn.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.240 × 1.680 пиксели, големина: 1,66 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Schöner Brunnen, Schlosspark Schönbrunn, Wien

Датум (датум на изворното подигање)
(Изворен текст: „29.8.2006)
Извор Префрлено од de.wikipedia на Ризницата.
(Изворен текст: „Selbstfotografiert)
Автор Mika-vienna на Википедија на германски
(Изворен текст: „Michael Kafka)

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Mika-vienna на Википедија на германски. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Mika-vienna му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на de.wikipedia.
  • 2006-12-10 02:18 Mika-vienna 2240×1680×8 (1738355 bytes) {{Information |Beschreibung=Schöner Brunnen, Schlosspark Schönbrunn, Wien |Quelle=Selbstfotografiert |Urheber=Michael Kafka |Datum=29.8.2006 |Genehmigung= |Andere Versionen= |Anmerkungen= }}

Лиценцирање

Nonanet на германската Википедија, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Авторство: Nonanet
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на de.wikipedia.
  • 2004-09-21 19:07 Nonanet 800×600×8 (185710 bytes) Historisches Gewächshaus im Schloßpark Schönbrunn, Wien

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:42, 19 март 2007Минијатура на верзијата од 10:42, 19 март 20072.240 × 1.680 (1,66 МБ)Werckmeister{{Information |Description=Schöner Brunnen, Schlosspark Schönbrunn, Wien |Source=Originally from [http://de.wikipedia.org de.wikipedia]; description page is/was [http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Image%3ASchoener_brunnen_schoenbrunn.JPG here].<b

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци