Податотека:Schoenbrunn Palace utopic design I 1688.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(960 × 685 пиксели, големина: 300 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Drawing of Architecture, copperplate engraving, very probably from "Entwurf einer historischen Architektur". Shows Fischer v. Erlach's first design for Schönbrunn Palace, 1688, which was not financially affordable.

Denkmalschutz-AT.svg Austria Bundesadler.svg
На податотекава е прикажана знаменитост заштитена во Австрија под бр. 128858
(Commons, de, Wikidata)
Denkmalschutz-AT.svg Austria Bundesadler.svg
На податотекава е прикажана знаменитост заштитена во Австрија под бр. 114069
(Commons, de, Wikidata)
Датум
Извор e.g. http://www.schoenbrunn.at/uploads/tx_extmarginimages/Schoenbrunn-Entwurf_I.jpg
Автор
creator QS:P170,Q84305
Местопол. на објектот48° 10′ 45,78″ СГШ, 16° 18′ 33,6″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo


Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:43, 20 февруари 2008Минијатура на верзијата од 10:43, 20 февруари 2008960 × 685 (300 КБ)W.
10:20, 20 февруари 2008Минијатура на верзијата од 10:20, 20 февруари 2008960 × 685 (249 КБ)W.{{Information |Description=Drawing of Architecture, copperplate engraving, very probably from "Entwurf einer historischen Architektur". Shows Fischer v. Erlach's first design for Schönbrunn Palace, 1688, which was not financially affordable. |Source=e.

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: